Members

2019 CU Wind Symphony

Piccolo

Sarah Gutman, Human Development, ‘20 **
Flute
1   Amy Wang, Computer Science, ‘22 **
     Jennifer Lee, Engineering, ‘21
     Ishika Agrawal, Information Science, ‘23
     Erika Katsumoto, Music, ‘23
2    Jolie Wasserman, Environment & Sustainability, ‘23
      Johanna Bergstrom, Arts & Sciences, ‘22
     Sarah Zhang, Chemistry, ‘23
     Micah Chen, Engineering, ‘23
     Ethan Katcher, Biology, ‘22
Oboe (section will rotate)
Yoorie Chang, Industrial & Labor Relations, ‘20 *
Michael Zhou, Electrical & Computer Engineering, ‘22 (English horn)
Shan Parikh, Computer Science, ‘21
Bassoon
 James Parker, Computer Science, ‘21 *
Dean Kim, Chemistry, ‘20
E-flat/Auxiliary Clarinet
TBA
Clarinet
1   Katie Sadoff, Music & Computer Science, ‘20 *
     Amit Rajesh, Computer Science & Chemistry, ‘22
     Justin Tan, Engineering/Undecided, ‘23
2   Emily Yi, Biology & Society, ‘23
     Maggie Burke, staff
     Christopher O’Connor, Astronomy, Grad
3   Cassidy McKee, Government, ‘23
     Elisha Chen, Computer Science, ‘21
      Janna Zilkha, Environment & Sustainability, ‘23
      Julianna Christopoulos, Atmospheric Science, ‘22
     Amy Chen, Mathematics, ‘23
Bass Clarinet
Garrison Eatmon, Civil Engineering, ‘22
Contrabass Clarinet
Daniel Sanky, Information Science, ‘20
Alto Saxophone
1   Yicong Wu, Industrial & Labor Relations, ‘22 *
     Daniel Buscaglia, Electrical & Computer Engineering, ‘21
2   William Xiao, Operations Research & Engineering, ‘21
     Lindell Williams, Physics, ‘22
Tenor Saxophone
David Chang, Biology, ‘21
Ben Haefner, Plant Science, ‘23
Baritone Saxophone
Albert Shabaev, Applied Economics, Management & Business, ‘23
Horn (section will rotate)
Adam Ziccardi, Mechanical Engineering, ‘21 *
Nicole Bradbury, Linguistics & French, ‘20
Nellie Butler, Linguistics, ‘20
Keelin Kelly, Environmental & Sustainability Sciences, ‘20
Elizabeth Zhu, Biology, ‘23
Scott Hurwitz, Physics, ‘20
Trumpet (section will rotate)
David Specht, Applied Physics, Grad * Kevin Cook, Computer Science, ‘21
Ryan McMahon, Electrical & Computer Engineering, ‘21
Kevin Zhou, Computer Science, ‘23
Will Buchanan, Engineering ‘23
Ben Santana, Biology, ‘20
Trombone
1   Wynne Chen, Nutritional Sciences, ‘22 *
     Mathew Pareles, Computer Science & Physics, ‘21
2   David Marantes, Government & History, ‘22
      John Nation, Physics, ‘23
3   Alex Coy, Electrical & Computer Engineering, ‘21
     Max Mu, Computer Science, ‘23
Euphonium
 Joshua Richman, Mechanical Engineering, ‘20 *
Andrew Pareles, Physics & Computer Science, ‘21
Laura Schroeder, Linguistics, ‘23
Tuba
Keshav Ram, Information Science, ‘22
Bowen Jiang, Undecided, ‘22
Double Bass
Matthew Kaplan, Environment & Sustainability, ‘23
Percussion
 Jessica Sakamoto, Engineering, ‘22 *
William Tait, Chemical & Biomolecular Engineering, Grad
Nick Vanden Berk, Chemistry, ‘23
Harp
Liz Mahood +

** Co-principal
+ Guest musician